czwartek, 4 sierpnia 2016

Aplikacje i strony, które odmienią Wasze podróże cz.1

Smartfon z dostępem do internetu przestał być luksusem, a stał się nieodłączną częścią codzienności, podobnie jak podróżowanie samolotem, z którym wiążą się, niestety, również opóźnienia lub inne niedogodności.

Co zrobić, by przy użyciu telefonu lub komputera zapewnić sobie tak gładką i bezstresową podróż jak to tylko możliwe? Oto strony i aplikacje, które dla wielu osób stały się oczywistością ze względu na pomoc jaką zapewniają nam w podróży:


1) SeatGuru, czyli ABC podróżnika, jeśli chodzi o wybór miejsc. Prezentuje nam układ siedzeń danego samolotu oraz opinie osób, które nim leciały. Na pewno zdążyłeś się zorientować, że nie wszystkie siedzenia są sobie równe, choć często są w tej samej cenie (lub za darmo). Dzięki tej stronie unikniesz rzędu pozbawionego okna, fotela, tuż obok toalety, który na dodatek się nie rozkłada z przyczyn bezpieczeństwa lub którego przestrzeń na nogi jest ograniczona z powodu konstrukcji samolotu (skrzynka od pokładowego systemu rozrywki - koszmar senny każdego podróżnika!).

O ile godzina czy dwie w ciasnocie są do zniesienia, to przy lotach trwających po kilkanaście, warto poświęcić 10 minut na wybór miejsca, które gwarantuje nam największy komfort.

Układ miejsc w Dreamlinerze LOTu według SeatGuru (przednia część maszyny)
2) FlightRadar24 - dostępny również w wersji na urządzenia mobilne - radar pozwalający śledzić ruch samolotów nie tylko spotterom i entuzjastom lotnictwa, ale również zwykłym pasażerom. W jaki sposób? Jeśli czekasz w Gdańsku na samolot z Monachium, a widzisz, że rejs z Monachium do Gdańska jeszcze nie wystartował, choć za chwilę powinieneś wchodzić na jego pokład, to możesz śmiało iść na jeszcze jedną kawę i nie tłoczyć się w kolejce do bramki.

Strona ta stanowi również świetne narzędzie w przypadku dochodzenia roszczeń przy opóźnieniach lotów. Jest tylko jeden haczyk; historyczne dane lotów na ogół są usuwane po ok. dwóch tygodniach - nie zapomnijcie zrobić screenów!

Nawet podstawowa wersja FR24 zapewnia użytkownikowi mnóstwo informacji
3) Route Happy - porównywarka komfortu konkurencyjnych lotów. Dla osób podróżujących rzadziej lub mających do wyboru spośród dwóch nieznanych linii przychodzi Route Happy. Porównuje loty na podstawie ceny, komfortu, czasu przelotu oraz wielu innych czynników i wystawia im oceny w skali od 1 (dno) do 10 (rewelacja). Jednocześnie stanowi źródło informacji nt. samolotu wykonującego dany lot, układu siedzeń i ilości miejsca na nogi, posiłków, wyposażenia samolotu, a nawet systemu rozrywki.

Trasa Gdańsk - Pekin w Route Happy
4) Matrix - najpotężniejsza porównywarka cenowa i wyszukiwarka lotów. Stanowi świetne narzędzie, choć początkowo interfejs może wydać się dość skomplikowany. Ceny, które podaje, są jedynie orientacyjne, gdyż Google, do którego należy Matrix, nie pośredniczy w sprzedaży biletów, jednak ceny u pośredników są na ogół bardzo zbliżone do tego, co prezentuje wyszukiwarka.

Co więcej, umożliwia znalezienie najniższych cen biletów na przestrzeni całego miesiąca przy zachowaniu preferencji użytkownika (możemy wprowadzić konkretne daty lub czas trwania pobytu albo jedynie przybliżone, co pozwoli nam zaoszczędzić)
Tak wygląda strona główna Matrixa

A oto wyniki mojego wyszukiwania
Już wkrótce przedstawię Wam listę kolejnych ciekawych i przydatnych stron, które, mam nadzieję, rozwiążą chociaż część problemów, z którymi się dotąd borykaliście, pozwolą zaoszczędzić, a także uczynią Wasze podróżowanie bardziej odprężającym. Do usłyszenia!
Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © Odlotowe Podróże | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com