niedziela, 29 stycznia 2017

Aplikacje i strony, które odmienią Wasze podróże cz. 3

Choć podzieliłem się już z Wami najpotężniejszymi spośród narzędzi, które używam, tutaj oraz tu, poniższe strony również mogą się Wam wydać przydatne.

8) Flightdiary to świetna strona dla osób lubiących powspominać odbyte podróże lub mieć świadomość dystansów, które przemierza i czasu, który spędza w samolocie. Świetnie sprawdza się również jako spis przyszłych lotów i pozwala w jednym miejscu trzymać nasze plany podróży. Przydaje się też, gdy potrzebujemy danych naszego lotu kilka miesięcy później, np. w przypadku ubiegania się o odszkodowania za opóźniony lot czy uszkodzony bagaż. Choć od kilku lat rozwój tego portalu zdecydowanie przyhamował, bogactwo statystyk prezentowanych każdemu użytkownikowi wciąż jest godne podziwu.
Uwielbiam od czasu do czasu podziwiać trasy, które pokonałem w przeszłości i analizować moje nawyki podróżnicze. A co najważniejsze, nie ma to jak wylatanie miliona mil, niczym w filmie "W chmurach". Dzięki Flightdiary z pewnością nie przegapisz tego momentu! 

9) Kalendarze Flipo.pl. Niektóre promocje mają wiele ograniczeń (jak np. zapisy, że pobyt nie może być krótszy niż 4 dni i musi obejmować niedzielę), które uniemożliwiają ręczne wyszukiwanie biletów. Z pomocą przychodzi Flipo, a konkretnie jedna podstrona, czyli kalendarze. Ta agencja turystyczna umożliwia dokonanie rezerwacji poprzez swoją stronę, ale oczywiście możemy jej użyć wyłącznie do "podejrzenia" lotów, a kupnem biletów zająć się na własną rękę, do czego Was gorąco zachęcam.

Prawda, że to znacznie prostsze i szybsze niż przeglądanie strony przewoźnika dzień po dniu na oślep?
10) Great Circle Mapper - to jedna z najprostszych i najbardziej intuicyjnych oraz popularnych stron do rysowania tras podróży. Przydaje się np. w przypadku tworzenia planów podróży, a z jej dziełami najczęściej można spotkać się na wszelkiego typu stronach i blogach podróżniczych. Sam korzystałem z niej opisując moją wycieczkę do Ejlatu.

Klasyczna mapa z Great Circle Mapper
...ale do wyboru są różne style oraz długości tras
Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © Odlotowe Podróże | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com