sobota, 27 sierpnia 2016

Aplikacje i strony, które odmienią Wasze podróże cz. 2

W tej części serii przedstawię Wam narzędzia, których częste używanie świadczy o ewidentnym uzależnieniu od podróży. Gotowi?

5) Azair, czyli "poleciałbym gdzieś, w jakieś fajne miejsce, na ileś czasu, najtaniej". Wprowadzamy dowolne możliwe interesujące nas parametry od konkretnej trasy np. Warszawa Modlin - Londyn Stansted po całkowicie luźne propozycje w stylu "z Polski nad wybrzeże Adriatyku".

Wyszukiwarka ta potrafi przyjąć wiele różnych kombinacji, a na dodatek oferuje wyszukiwanie lotów tanimi liniami z przesiadką (rzecz jasna na własną odpowiedzialność). Gdy ktoś ze znajomych powie Wam, że chciałby gdzieś polecieć, ale nie wie gdzie, podeślijcie mu tę stronę zamiast ślęczeć nad ekranem i samemu sprawdzać dziesiątki połączeń, aż znajdziecie coś satysfakcjonującego znajomych. ;-)

Dla spragnionych przygód i wypraw w nieznane szczególnie gorąco polecam opcję "Zabierz mnie gdziekolwiek"!6) SamolotemTaniej.pl oferuje dokładny spis lotów i kalendarzy cen na trasach tanich linii operujących z Polski. Posiada również podstawowe opcje wyszukiwania czy ustalania długości wyjazdu, jednak największą zaletą tej strony jest jej przejrzystość i prostota obsługi (co nie zawsze można powiedzieć o niektórych wyszukiwarkach).

Świetnie się sprawdza przy wyszukiwaniu jednodniówek
Prawda, że wygląda prosto i intuicyjnie?

7) PassWallet - Twój wirtualny "portfel" na karty pokładowe. Już nigdy ich nie zgubisz, nie wrzucisz na samo dno plecaka ani nie zniszczą się choćby nawet zamokły Ci wszystkie pozostałe rzeczy. Aplikacja ma kilka "bajerów" jak chociażby wyświetlanie kart na zbliżające się loty w pasku powiadomień czy możliwość automatycznego wyszukiwania kodów QR z "boardingami" w czeluściach naszego telefonu.

Karty pokładowe, bilet na metro czy wejściówki na mecz - wszystko bezpieczne w jednym miejscu

A czy Wy korzystacie z którejś z wymienionych aplikacji?
Udostępnij:

2 komentarze:

  1. PassWallet niestety nie działa na bilety EasyJet , nie znajduje ich.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety Easyjet i Ryanair za wszelką cenę próbują promować swoje własne aplikacje. Ta druga ma wobec swoich rozwiązań na telefon ogromne plany i ambicje, ale jak na razie głęboko w powijakach.

    Nie wyobrażam sobie mieć oddzielnej aplikacji do kart pokładowych każdej kolejnej linii, ale na szczęście niemal wszystkie najpopularniejsze linie tradycyjne obsługują PassWallet ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Odlotowe Podróże | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com