sobota, 8 lipca 2017

Gdynia Aerobaltic - nocne latanie na trójmiejskim niebie

Zapytany przez kolegów z zagranicy o najciekawsze imprezy lotnicze w Polsce, bez wahania wymieniam Małopolski Piknik Lotniczy i Radom Air Show.

Oczywiście, można mówić również o pokazach, zarówno cywilnych, jak i wojskowych, w wielu innych miastach, jednak nie wyróżniają się znacząco w żaden szczególny sposób.

Skoro oprócz największych imprez jest też kilkadziesiąt pomniejszych, jak dołączyć do ścisłej elity zaczynając kompletnie od zera?

Podniebne wyścigi Red Bull Air Race były niesamowicie spektakularną imprezą, jednak nie są wydarzeniem cyklicznym, do którego Gdynia mogłaby przyzwyczaić turystów i pasjonatów
Tak ambitny cel wymaga zupełnie innowacyjnego podejścia. Wszystko wskazuje na to, że pomimo chwilowego przestoju po znaczącym sukcesie Red Bull Air Race w Gdyni w 2014 roku, miasto postanowiło postawić kolejny krok.

Choć zapaleńców nie trzeba zapewniać o uroku wielkich maszyn i dźwięku silników na pełnych obrotach, przeciętnemu człowiekowi ciężko doszukać się w pokazach lotniczych typowego piękna, powabności i artyzmu.

Miasto Gdynia (gospodarz) oraz Aeropact (techniczny organizator pokazów) postanowiły podjąć się śmiałej próby zmiany tego obrazu i uczynienia pokazów Gdynia Aerobaltic "magicznymi" - słowo klucz i motyw przewodni imprezy, podkreślane kilkukrotnie w trakcie niedawnej konferencji prasowej.

Samoloty i akrobacje to tylko połowa przepisu na sukces - całości widowiska mają dopełnić lasery, pirotechnika i kilkadziesiąt zadymiarek ustawionych na gdyńskiej plaży.

Miejska plaża i Bulwar Nadmorski udowodniły już, że są w stanie gościć kilkadziesiąt tysięcy widzów w trakcie lotniczej imprezy
Choć dopiero po pokazach, które odbędą się 11 i 12 sierpnia w pobliżu gdyńskiej plaży miejskiej, będzie można wydać ostateczny werdykt, organizatorzy z pewnością wpadli na świetny pomysł wykorzystując coś, czego nie mają nie tylko Kraków czy Radom, ale również większość światowych imprez - morze.

Nocne pokazy nad morzem i plażą, uzupełnione efektami specjalnymi, muzyką i ekranem wodnym, to nie tylko spektakularne akrobacje i piękne maszyny (do czego przywykliśmy w trakcie takich wydarzeń), lecz widowisko, niczym udział w filmie akcji na żywo.

Program imprezy znajdziecie na stronie Gdynia Aerobaltic.

Wybieracie się na pokazy w Gdyni w czasie swojego wypoczynku nad Bałtykiem? A może przyjedziecie do Trójmiasta specjalnie dla nich?

Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © Odlotowe Podróże | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com