poniedziałek, 13 marca 2017

Tajemnicze wyzwanie Wizzaira

Konkursy organizowane przez linie lotnicze to skuteczna (i tania!) forma reklamy. A w odróżnieniu od horrendalnie drogich spotów emitowanych w telewizji, wszelkiego rodzaju konkursy aktywizują odbiorców, którzy by, przykładowo, wygrać bilet na Wyspy Kanaryjskie, opisują paroma zdaniami za co lubią daną linię lub dlaczego to oni powinni pojechać na wakacje w to czarujące miejsce.

Słowem, przyjemna nagroda za zwykle niewielki wysiłek. Czasem jest to także stworzenie sloganu reklamującego daną firmę, co nierzadko bywa zadaniem stawianym chociażby przez Rainbow Tours.

A co wymyślił Wizzair w zamian za swoją nieziemską nagrodę, jaką jest rok nielimitowanych, darmowych lotów na wszystkich swoich trasach?


"Pokaż nam swój pomysł na...". No właśnie, na co właściwie?
Cóż, tak naprawdę... nie wiadomo! Pomimo szerokiego opisu konkursu i długawego regulaminu, pada jedynie informacja o przygotowaniu 'case study' związane z "operacjami i marketingiem linii".

Konkurs jest skierowany do zespołów liczących od 2 do 4 studentów, a najlepsze zespoły zostaną zaproszone na finał w Budapeszcie.

Zapisy trwają do 5 kwietnia, a szczegółowe zadanie zostanie przedstawione 2 dni później, 7 kwietnia. 

Oprócz możliwości wygrania fantastycznych nagród, jest jeszcze inna możliwość odniesienia sukcesu. Nie trzeba być agentem wywiadu, by zorientować się, że Wizzair w taki sposób próbuje wyłowić największe talenty, którym w przyszłości mógłby zaproponować (współ)pracę.

Przemysł lotniczy wydaje się być solidnie nasycony innowacjami, a kolejne pomysły pokroju wprowadzenia miejsc stojących czy zastąpienia drugiego pilota stewardessą, to raczej żarty nastawione na przyciągnięcie uwagi. To uzasadnia organizację takiego konkursu, w którym osoby z najciekawszymi pomysłami będą mogły się zaprezentować osobom z branży.

Kto wie, może za kilka lat to od nich będzie zależał wygląd podróży lotniczych?

Szczegóły konkursu możecie znaleźć na stronie Wizz Youth Challenge oraz w regulaminie.

Czy już wiecie, z którymi znajomymi weźmiecie udział? ;-)

Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © Odlotowe Podróże | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com